Provansa – Verdonas aiza, Aviņjona, vīna dārzi un Vidusjūras piekraste! (Eiropa, Francija, Jaunums) – 14 brīvas vietas

, kopā 8 dienas, 1700€

Provansas vārds raisa asociācijas ar šķietami bezgalīgiem lavandu laukiem, cikāžu sanoņu, tirkīzziliem ūdeņiem un rosīgām ostas pilsētām, mežonīgām klintīm un kalnos ieslēptiem ciematiņiem, kuros jaušama senatnes elpa. Tam visam cauri vijas saules pielieti vīna dārzi un olīvu birzis. Ne velti mākslinieki labprāt apmetas šeit uz dzīvi, lai smeltos iedvesmu. Jūs teiksiet – paradīze zemes virsū – un tā tas arī ir! Dosimies par to pārliecināties ar savām acīm un maņām.

Ceļojuma sākums būs kā pasakā “reiz sensenos laikos…”, jo tieši tādi, kā laikā sastinguši ciematiņi mūs gaida Vāras departamentā. Šo apvidu dēvē par “Zaļo Provansu” un ne velti, jo šeit atrodas neskaitāmi avoti, ūdenskritumi, upes un tērcītes, kas sniedz veldzi un padara apkaimi zaļojošu. Savukārt ceļš, kas vijas gar Verdonas upes kanjonu jeb Verdonas aizu, liek sirdīm sisties straujāk, īpaši sasniedzot augstākās kraujas. Taču brīnišķīgā tirkīzzilā ūdens krāsa starp mežonīgajām klintīm atsver visas bažas.

Pēc tik brīnišķīgiem dabas skatiem laiks pavērot dzīvi pilsētās. Sāksim ar Provansas lielāko un nozīmīgāko pilsētu – Aviņjonu, viesosimies mākslinieka Pola Sezāna dzimtajā pilsētā – Ēksanprovansā. Brauciena noslēgumā ļausimies peldēm Vidusjūrā, pastaigām piekrastes klinšu dabas parkā un vīna dārzu apmeklējumam, jo vasarai tik ļoti piestāv tieši Provansā darinātie vieglie rozā vīni!

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/iStock-686392380-1200x630.webp

Cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga – Nica – Rīga (nododamā bagāža 23 kg, rokas bagāža 8 kg, Airbaltic, ekonomiskā klase)
 • Komfortabls autobuss ceļojuma laikā (degvielas izmaksas, autostāvvietas, maksas ceļi, iebraukšanas maksas, stāvvietas)
 • Dzīvošana 7 naktis 3* viesnīcās, ar brokastīm divvietīgos numuros (tūrista nodoklis viesnīcās)
 • Grupas vadītājs no Rīgas
 • Ekskursijas ar vietējo gidu Exprovansā un Avinjona
 • Ceļojuma organizēšana
 • 2 Vīna degustācijas
 • Pāvesta pils un dārzs
 • Vakariņas 6.dienā
 • Pusdienas 8.dienā

Papildus izmaksas:

 • Personīgie izdevumi
 • Ieeja baznīcās
 • Dzeramnauda šoferim
 • Ceļojuma apdrošināšana

Ceļojuma attēlu galerija:

Tevi varētu interesēt 5 citi ceļojumi reģionā:

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/santili-300x238.jpg

(Eiropa, Francija, Šampaņa) – 6 dienas aprīlī

Franciju zina katrs, pat, ja ne reizi neesat tur bijuši. Šampaņa ir burvīgs nostūris Francijas ziemeļaustrumos un visā pasaulē slavenā dzirkstošā vīna – šampanieša dzimtene. Reģionam ir bagāta vēsture. Šampaņas provincē vīnogas audzētas kopš III gadsimta. Tur ražotajiem vīniem piemitusi visai nepatīkama tendence – tas…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG_20220827_115458-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas maijā

Normandijas laika apstākļi, kas dienas laikā spēj krasi izmainīties pat līdz sešām reizēm, ir tik netverami kā pats  reģions. Un grūti iedomāties vēl kādu Francijas reģionu, kuram lietus būtu tik piestāvošs un vajadzīgs. Lai kur arī nenonāktu, it visur ir sajūta, ka laiks būtu apstājies….

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/Atputa-Sardinija-ar-Korsiku-17-300x168.jpg

(Eiropa, Francija, Itālija, Korsika, Sardīnija) – 8 dienas jūnijā

Sardīnija – viena no lielākajām Vidusjūras salām, kura savu nosaukumu ieguvusi no grieķu vārda sandaliotis, jo tās forma kartē atgādinot sandali. Un paši sardi tic, ka Radītājs, nokāpjot uz zemes, savu pirmo pēdas nospiedumu esot atstājis tieši šeit. Saulainas 280 dienas gadā, kas apspīd 25%…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG-20220831-WA0006-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas augustā

Vairāk nekā tūkstoš kilometrus garā Luāras upe ir garākā Francijā un ir ļoti franciska. No Nantes līdz Orleānai Luāras upes ielejai ir daudz brīnišķīgu apskates vietu – pilis, ainavas un brīnišķīgas Francijas mazpilsētas ar rāmu šarmu un daudz labu vīna pagrabu. Šī ir arī pašu…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG_20220827_115458-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas oktobrī

Normandijas laika apstākļi, kas dienas laikā spēj krasi izmainīties pat līdz sešām reizēm, ir tik netverami kā pats  reģions. Un grūti iedomāties vēl kādu Francijas reģionu, kuram lietus būtu tik piestāvošs un vajadzīgs. Lai kur arī nenonāktu, it visur ir sajūta, ka laiks būtu apstājies….

© 2013-2023, SIA “Mēness diena”
Reģ.nr.: 40103739386 Juridiskā adrese: Aspazijas iela 4B, Priežciems, Babītes pagasts, Mārupes novads, LV-2107.
Banka: AS „CITADELE BANKA”, SWIFT: PARXLV22, konta nr.: LV88PARX0019276550001