Provansa nesteidzoties (Eiropa, Francija)

, kopā 8 dienas

 Ir vismaz 7 iemesli, kādēļ pamest visus iesāktos darbus un doties uz šo brīnumaino Francijas reģionu. Pazust laikā, nogaršot īstu bouillabaisse – zivju zupu, nokļūt pagātnē un palūkoties visapkārt caur rose vīna glāzi. Tā visa dēļ ir vērts sev sarīkot šādas brīvdienas Provansas gaumē.

1.iemesls – garšīgi paēst. Franciju uzskata par pasaules modes noteicēju, bet Provansu par Francijas gastronomijas karalieni. Vietējā virtuve iespaidojusies gan no vietējās, gan itāļu, gan spāņu, gan arābu virtuves. Protams, tā būs slavenā zivju zupa Marseļā un citas jūras veltes, liellopu gaļa sarkanvīnā, omlete ar cukīni ziediem, sparģeļi, artišoki, Nicas salāti un noteikti dažādie saldumi, piemēram, kalisoni no mandeļu miltiem, cukurotiem augļiem un cukura glazūras.

2.iemesls – pacelt glāzi vīna. Vīnkopībai Provansā ir senas tradīcijas, vēl kopš antīkajiem laikiem. Šeit ražo gan sarkano, gan baltvīnu, tomēr īsta reģiona vizītkarte ir rose (apmēram 75% no kopējā apjoma). Šie vīni ir gandrīz universāli, jo ideāli sader gan ar salātiem, gan zivju un gaļas ēdieniem, gan zivju zupu, pastu un sieriem.

3.iemesls – iepirkšanās a la rustique. Provansā lielā cieņā ir seno amatnieku tradīcijas. Milzīga nozīme Provansas kultūrā ir olīvkoku audzēšanai.  Tie aug gandrīz visur, tādējādi veidojot vietējo ainavu. Bez olīveļļas nav iespējama vietējā kulinārija. Pateicoties oriģinālajai tehnoloģijai, kas 17.gs. tika nostiprināta ar paša karaļa izdotu ediktu, izgatavo Slavenās Marseļas ziepes. Tās ādu nesausina, bet padara maigu. Provansa slavena arī ar savu floru. Laukos aug lavanda, citroni, majorāns, rozmarīns, timiāns, jasmīni un daudzi citi augi ar izteiktu aromātu.

4.iemesls – vēsture. Provansai ir ārkārtīgi bagāta vēsture. Tūkstošu gadu laikā šais zemēs dzīvojuši feniķieši, grieķi, ģermāņi, ķelti un romieši. Vēl līdz mūsu dienām par šiem laikiem atgādina vareni amfiteātri, triumfa arkas, akvedukti un dievnami. Viduslaikos vietējo aristokrātu galmos uzplauka izsmalcinātā Provansas kultūra – trubadūru dziesmas, kas apdziedāja bruņiniekus un daiļās dāmas.

5.iemesls – dabas valdzinājums. Siltā jūra ar brīnišķīgiem līcīšiem, gleznainie kalni, vīnogulāju dārzi, sudrabainās olīvkoku birzis un nebeidzamie lavandu lauki, neiespējami zilās debesis un mistrāls, kas ne mākonītim neļauj aizkavēties.

6.iemesls – mākslas baudīšana. Viss iepriekšminētais nav atstājis vienaldzīgus virkni pasaules slavenāko mākslinieku – Van Gogu, Sezānu, Pikaso, Renuāru, Matisu, Šagālu un citus.

7.iemesls  – otium post negotium.

Pēc kārtīga darba noteikti pienāk laiks atpūtai, tas ir laiks, kas pieder tikai jums un nevienam citam- tāda ir latīņu teiciena jēga. Tā būs gan palaiskošanās pludmalē, gan izbraucieni jūrā, gan mierīga pasēdēšana kafejnīcā pie glāzes vīna.

Cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga – Nica – Rīga (aviokompānija AirBaltic, ekonomiskā klase, reģistrētā bagāža 20kg, rokas bagāža 8 kg 55x40x20 cm izmērā).
 • Dzīvošana 3* viesnīcās, divvietīgos numuros ar ērtībām, ar brokastīm.
 • Brauciens ar komfortablu autobusu (ceļu nodokļi, iebraukšanas maksas pilsētās, maksas ceļi, degviela, kalnu pāreju izmaksas).
 • Ekskursijas pēc programmas.
 • Latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi.
 • Ceļojuma organizācija.

Papildus izmaksas:

 • Van Goga muzejs Senremi ~3EUR
 • Aviņjonas pāvestu pils ~ 11 EUR
 • Apskates vilcieniņš Avinjonā ~ 7 EUR
 • Ronas vīnu degustācija ~15 EUR
 • Arlas amfiteātris ~6.50 EUR
 • Tūristu vilcieniņš Kamargā ~ 7 EUR
 • MuCEM muzejs Marseļā ~10 EUR
 • Ifas pils apmeklējums + kuģītis ~ 15 EUR
 • Vilcieniņš uz Notre Dame de la Garde ~ 7 EUR
 • Vilcieniņš pa Marseļas vecpilsētu ~6.50 EUR
 • Zivju zupa – no 20-60 EUR
 • Pusdienas restorānos ~ 25 EUR
 • Dzeramnauda šoferim.
 • Ceļojuma apdrošināšana brauciena laikā.

Ceļojuma attēlu galerija:

Tevi varētu interesēt 6 citi ceļojumi reģionā:

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/santili-300x238.jpg

(Eiropa, Francija, Šampaņa) – 6 dienas aprīlī

Franciju zina katrs, pat, ja ne reizi neesat tur bijuši. Šampaņa ir burvīgs nostūris Francijas ziemeļaustrumos un visā pasaulē slavenā dzirkstošā vīna – šampanieša dzimtene. Reģionam ir bagāta vēsture. Šampaņas provincē vīnogas audzētas kopš III gadsimta. Tur ražotajiem vīniem piemitusi visai nepatīkama tendence – tas…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG_20220827_115458-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas maijā

Normandijas laika apstākļi, kas dienas laikā spēj krasi izmainīties pat līdz sešām reizēm, ir tik netverami kā pats  reģions. Un grūti iedomāties vēl kādu Francijas reģionu, kuram lietus būtu tik piestāvošs un vajadzīgs. Lai kur arī nenonāktu, it visur ir sajūta, ka laiks būtu apstājies….

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/lavender-fields-with-vineyards-rhone-alpes-france_oiu6he-300x200.webp

(Eiropa, Francija) – 8 dienas jūnijā

Provansas vārds raisa asociācijas ar šķietami bezgalīgiem lavandu laukiem, cikāžu sanoņu, tirkīzziliem ūdeņiem un rosīgām ostas pilsētām, mežonīgām klintīm un kalnos ieslēptiem ciematiņiem, kuros jaušama senatnes elpa. Tam visam cauri vijas saules pielieti vīna dārzi un olīvu birzis. Ne velti mākslinieki labprāt apmetas šeit uz…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/Atputa-Sardinija-ar-Korsiku-17-300x168.jpg

(Eiropa, Francija, Itālija, Korsika, Sardīnija) – 8 dienas jūnijā

Sardīnija – viena no lielākajām Vidusjūras salām, kura savu nosaukumu ieguvusi no grieķu vārda sandaliotis, jo tās forma kartē atgādinot sandali. Un paši sardi tic, ka Radītājs, nokāpjot uz zemes, savu pirmo pēdas nospiedumu esot atstājis tieši šeit. Saulainas 280 dienas gadā, kas apspīd 25%…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG-20220831-WA0006-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas augustā

Vairāk nekā tūkstoš kilometrus garā Luāras upe ir garākā Francijā un ir ļoti franciska. No Nantes līdz Orleānai Luāras upes ielejai ir daudz brīnišķīgu apskates vietu – pilis, ainavas un brīnišķīgas Francijas mazpilsētas ar rāmu šarmu un daudz labu vīna pagrabu. Šī ir arī pašu…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG_20220827_115458-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas oktobrī

Normandijas laika apstākļi, kas dienas laikā spēj krasi izmainīties pat līdz sešām reizēm, ir tik netverami kā pats  reģions. Un grūti iedomāties vēl kādu Francijas reģionu, kuram lietus būtu tik piestāvošs un vajadzīgs. Lai kur arī nenonāktu, it visur ir sajūta, ka laiks būtu apstājies….

© 2013-2023, SIA “Mēness diena”
Reģ.nr.: 40103739386 Juridiskā adrese: Aspazijas iela 4B, Priežciems, Babītes pagasts, Mārupes novads, LV-2107.
Banka: AS „CITADELE BANKA”, SWIFT: PARXLV22, konta nr.: LV88PARX0019276550001