FRANCIJAS ŠARMS – ŠAMPAŅA UN PARĪZE (Eiropa, Francija)

, kopā 6 dienas

Dzīvosim un dzīrosim kā franči – nesteidzīgi baudīsim dienu, un svinēsim krēslas stundu!

Izcils vīns, gleznainie vīna dārzi, vīna kolekciju papildināšana, elpu aizraujoša ainava un  neskaitāmie Michelin restorāni – iemesli, kādēļ katru gadu uz Francijas ziemeļu reģionu Šampaņu plūst dzīves baudītāji. Šampanietis – dzēriens, ko mēs izvēlamies, lai kaut ko atzīmētu un svinētu dzīvi. Franču karavadonim Napoleonam pieder vārdi: Ja mēs šo kauju uzvarēsim, mēs būsim pelnījuši šampanieti. Ja zaudēsim, šampanietis mums būs nepieciešams! Bet kāpēc? Un no kurienes nāk šis zvaigžņu dzēriens?

Šampanietis sevi pieteica “Belle Epoque” periodā, Francijas uzplaukuma laikā, no 1890. gada līdz I Pasaules karam. Šai laikā jaunie Parīzes bagātnieki meklēja izklaides, un tad “Moulin Rouge” bija pašā slavas virsotnē. Ballīšu dzēriens. 20.gadsimta sākumā mākslinieki, tādi kā Alfons Mušā un Tulūzs-Lotreks strādāja “šampanieša namu” uzdevumā, lai šo vīnu parādītu kā svinību dzērienu.

Braucot no Parīzes 150 km ziemeļaustrumu virzienā, jūs nonāksiet Šampaņā. Vīna lauki, cik tālu skats sniedzas. Epernē un Reimsa ir visu galveno šampanieša namu, tādu kā “Mumm”, “Moet Chandon” … mājvietas. 33 tūkstoši hektāru vīnogulāju lauki dod vidēji miljons šampanieša pudeļu dienā. Un noslēgumā Parīze – daudz mazo ieliņu, daudz pastaigu pa vietām, kur allaž paiet garām, jo lielie objekti vairāk vilina!

Cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga – Parīze – Rīga (nododamā bagāža 20 kg, rokas bagāža 8 kg,  Airbaltic, ekonomiskā klase)
 • Komfortabls autobuss ceļojuma laikā (degvielas izmaksas, autostāvvietas, maksas ceļi, iebraukšanas maksas, stāvvietas)
 • Dzīvošana 3 naktis  3* viesnīcā un 2 naktis 3* viesnīcā Parīzē (centrā) ar brokastīm divvietīgos numuros (tūrista nodoklis viesnīcās)
 • Grupas vadītājs no Rīgas
 • Ekskursijas pēc programmas
 •  Ceļojuma organizēšana
 • Šampanieša degustācijas, kas minētas programmā
 • Biskvīta ražotnes apmeklējums
 • Ieeja vīna muzejā

Papildus izmaksas:

 • Vakariņas no 33 EUR
 • Vakariņu meistarklase un kabarē šovs
 • Personīgie izdevumi
 • Ieeja baznīcās
 • Dzeramnauda šoferim
 • Apdrošināšana

Ceļojuma attēlu galerija:

Tevi varētu interesēt 6 citi ceļojumi reģionā:

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/santili-300x238.jpg

(Eiropa, Francija, Šampaņa) – 6 dienas aprīlī

Franciju zina katrs, pat, ja ne reizi neesat tur bijuši. Šampaņa ir burvīgs nostūris Francijas ziemeļaustrumos un visā pasaulē slavenā dzirkstošā vīna – šampanieša dzimtene. Reģionam ir bagāta vēsture. Šampaņas provincē vīnogas audzētas kopš III gadsimta. Tur ražotajiem vīniem piemitusi visai nepatīkama tendence – tas…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG_20220827_115458-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas maijā

Normandijas laika apstākļi, kas dienas laikā spēj krasi izmainīties pat līdz sešām reizēm, ir tik netverami kā pats  reģions. Un grūti iedomāties vēl kādu Francijas reģionu, kuram lietus būtu tik piestāvošs un vajadzīgs. Lai kur arī nenonāktu, it visur ir sajūta, ka laiks būtu apstājies….

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/lavender-fields-with-vineyards-rhone-alpes-france_oiu6he-300x200.webp

(Eiropa, Francija) – 8 dienas jūnijā

Provansas vārds raisa asociācijas ar šķietami bezgalīgiem lavandu laukiem, cikāžu sanoņu, tirkīzziliem ūdeņiem un rosīgām ostas pilsētām, mežonīgām klintīm un kalnos ieslēptiem ciematiņiem, kuros jaušama senatnes elpa. Tam visam cauri vijas saules pielieti vīna dārzi un olīvu birzis. Ne velti mākslinieki labprāt apmetas šeit uz…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/Atputa-Sardinija-ar-Korsiku-17-300x168.jpg

(Eiropa, Francija, Itālija, Korsika, Sardīnija) – 8 dienas jūnijā

Sardīnija – viena no lielākajām Vidusjūras salām, kura savu nosaukumu ieguvusi no grieķu vārda sandaliotis, jo tās forma kartē atgādinot sandali. Un paši sardi tic, ka Radītājs, nokāpjot uz zemes, savu pirmo pēdas nospiedumu esot atstājis tieši šeit. Saulainas 280 dienas gadā, kas apspīd 25%…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG-20220831-WA0006-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas augustā

Vairāk nekā tūkstoš kilometrus garā Luāras upe ir garākā Francijā un ir ļoti franciska. No Nantes līdz Orleānai Luāras upes ielejai ir daudz brīnišķīgu apskates vietu – pilis, ainavas un brīnišķīgas Francijas mazpilsētas ar rāmu šarmu un daudz labu vīna pagrabu. Šī ir arī pašu…

https://menessdiena.lv/lv/pielikumi/IMG_20220827_115458-300x225.jpg

(Eiropa, Francija) – 7 dienas oktobrī

Normandijas laika apstākļi, kas dienas laikā spēj krasi izmainīties pat līdz sešām reizēm, ir tik netverami kā pats  reģions. Un grūti iedomāties vēl kādu Francijas reģionu, kuram lietus būtu tik piestāvošs un vajadzīgs. Lai kur arī nenonāktu, it visur ir sajūta, ka laiks būtu apstājies….

© 2013-2023, SIA “Mēness diena”
Reģ.nr.: 40103739386 Juridiskā adrese: Aspazijas iela 4B, Priežciems, Babītes pagasts, Mārupes novads, LV-2107.
Banka: AS „CITADELE BANKA”, SWIFT: PARXLV22, konta nr.: LV88PARX0019276550001